Αρχική σελίδα » Φοιτητικά Θέματα » Χρήσιμες πληροφορίες για τους/τις φοιτητές/-τριες » Κέντρο Λειτουργίας και Διαχείρισης Δικτύου (ΚΛΕΙΔΙ)

Κέντρο Λειτουργίας και Διαχείρισης Δικτύου (ΚΛΕΙΔΙ)

Οι διαδικτυακές υπηρεσίες του Πανεπιστημίου παρέχονται μέσω του ΚΛΕΙΔΙ. Για τους/τις μεταπτυχιακούς/-ές φοιτητές/-τριες, σημαντικές είναι οι εξής:

• Για την αίτηση δημιουργίας πανεπιστημιακού λογαριασμού και τη μετέπειτα ενεργοποίησή του, πατήστε εδώ.
  • Για σύνδεση στην ηλεκτρονική πλατφόρμα e-class (η-τάξη), πατήστε εδώ (συνδέεστε με τα στοιχεία του Λογαριασμού του ΚΛΕΙΔΙ).
  • Για να κατεβάσετε και, στη συνέχεια, να εγκαταστήσετε στον υπολογιστή σας την εφαρμογή VPN, προκειμένου να έχετε πρόσβαση σε ηλεκτρονικά περιοδικά μέσω των υπηρεσιών του Πανεπιστημίου, πατήστε εδώ.

Μπορείτε να επικοινωνήσετε τηλεφωνικά με το ΚΛΕΙΔΙ στο τηλέφωνο: 210-7275600