Αρχική σελίδα » Φοιτητικά Θέματα » Υποστήριξη Διπλωματικών Εργασιών

Υποστήριξη Διπλωματικών Εργασιών

Η διπλωματική εργασία κατατίθεται στον/στην επόπτη/-τρια και τα άλλα δύο μέλη της Συμβουλευτικής Επιτροπής. Μετά το πέρας των διορθώσεων που υποδεικνύονται στον/στην φοιτητή/-τρια, ο/η επόπτης/-τρια καλεί τον/την μεταπτυχιακό/-ή φοιτητή/-τρια σε προφορική υποστήριξη ενώπιον δύο μελών της Συμβουλευτικής Επιτροπής.

Μέχρι τη στιγμή της υποστήριξης, ο/η υποψήφιος/-α χρειάζεται, βάσει του Κανονισμού Λειτουργίας του Π.Μ.Σ., να έχει εκπληρώσει τις ακαδημαϊκές και οικονομικές τους υποχρεώσεις.

Η υποστήριξη των διπλωματικών εργασιών πραγματοποιείται εντός κάποιας από τις τρεις (3) χρονικές περιόδους, τις περιόδους των εξεταστικών, όπως αυτές ορίζονται από τον ευρύτερο ακαδημαϊκό προγραμματισμό του Τμήματος ΠαιΤΔε. Η διαδικασία υποστήριξης είναι ανοιχτή στο κοινό.

Με την ολοκλήρωση της διαδικασίας, η διπλωματική εργασία αξιολογείται από την Τριμελή Συμβουλευτική Επιτροπή στην κλίμακα του δέκα (10) και αναρτάται από τον/την μεταπτυχιακό/-ή φοιτητή/-τρια στο Ιδρυματικό Αποθετήριο "Πέργαμος".

Μπορείτε να δείτε τις οδηγίες συγγραφής διπλωματικής εργασίας εδώ κι ένα προτεινόμενο πρότυπο συγγραφής εδώ.

Κατεβάστε τη βεβαίωση εκπόνησης διπλωματικής εργασίας, που πρέπει να ενταχθεί στην αρχή της διπλωματικής, πατώντας εδώ.

Μπορείτε να βλέπετε τις περιόδους υποστήριξης πατώντας εδώ.